Наталя Севідова: «Формальне ставлення до людей з інвалідністю характеризує політику не тільки підприємців, а й влади вцілому»

Більше місяця тому до ініціаторів проекту “Відчуй на собі” звернулися Марія та Дарина Податель, жителі мікрорайону Ревівка міста Світловодськ, які повідомили, що днями за адресою вул. Робітнича, 2 було демонтовано банкомат. З огляду на те, що демонтований банкомат був єдиним на всьому мікрорайоні, а через віддаленість Ревівки від центральної частини міста, люди з інвалідністю вимушені добиратися до найближчого банкомату близько 4-х кілометрів.

ГО “Громадська Варта” та МГО “Міст Україна-ЄС” ініціювали написання звернення до головного офісу Приватбанку у Кіровоградській області. В листі активісти попросили банк розібратися у ситуації і повернути жителям Ревівки банкомат, а також забезпечити доступність відділень Приватбанку та обладнати їх: пандусами, кнопками виклику, доступними банкоматами (на висоті передбаченій для інвалідів-візочників), а також провести навчання персоналу у аспекті обслуговування людей з інвалідністю.

Сьогодні до офісу ГО «Громадська Варта» прийшла відповідь з текстом якого ви можете ознайомитись нижче.

«Відповідь на наш запист — показує ставлення приватних підприємців до проблеми інвалідності вцілому. Тут ми можемо побачити лише формальний підхід», – зазначає голова МГО «Міст Україна-ЄС» Наталя Севідова.

«Звичайно онлайн сервіси, які допомагають користуватися послугами банку це добре. Разом з тим, люди з інвалідністю навіть в таких дрібницях можуть відчути себе фізично неповноцінними через незмогу потрапити до відділення банку чи скористатися банкоматом», – наголосила активістка.

Також Наталя Севідова вважає, що таке формальне ставлення до людей з інвалідністю характеризує політику не тільки підприємців, а й влади вцілому.

«Аби представники влади ставили перед підприємцям суворі, вимоги задля створення нормальних вимог для людей з інвалідністю, представники бізнесу не змогли б цього ігнорувати» – Підкреслила олова МГО «Міст Україна-ЄС».

Напишіть відгук