Наталя Севідова: «В Європі українців чекають. Але українців чесних, прозорих і конкурентноздатних»

dlya-bezvizovogo-rezhymu

Європейська комісія в п’ятницю остаточно ухвалила шостий звіт з виконання Україною вимог Плану дії візової лібералізації. Єврокомісія погодилася запустити процес скасування віз, базуючись на обіцянках української влади у першому кварталі наступного року запустити Національне антикорупційне бюро, сформувати спеціальну антикорупційну прокуратуру, змінивши закони про прокуратуру, про спецконфіскацію та арешт майна і передбачити фінансування згаданих органів.

Голова МГО «Міст Україна-ЄС» Наталя Севідова вважає затвердження звіту дуже позитивним знаком для України. «Хочеться відзначити довгу і кропітку роботу українських політиків і громадських діячів, які гідно представляли країну на європейському рівні протягом тривалого часу. – додає Наталя Севідова – Я вважаю, що у разі надання нам безвізового режиму, Європа отримає добрих друзів, надійних партнерів і значно розширить свої культурні рамки».

Наталя Севідова відзначає, що ухвалення звіту – це початок досить довгого шляху до лібералізації візового режиму, адже останнє рішення Єврокомісії не означає скасування віз для українців «вже сьогодні». «Попереду ще два органи ЄС: Європарламент та Рада міністрів, – констатує громадський діяч, – і владі потрібно дуже постаратися, аби виконати дані Президентом та прем’єром обіцянки».

Голова МГО «Міст Україна-ЄС» сподівається, що європейські політики будуть бачити в Україні перспективу, не зважаючи на деякі недоліки. «Вони у нашої країни є, – визнає Наталя Севідова, – це перш за все корупція та невисокий рівень політичної культури. Але Україна має перш за все бути відповідальною за те, щоб позбутися цих недоліків».

Наталя Севідова підкреслює важливість роботи над собою кожного українця: починаючи з підвищення власного фахового, освітнього, культурного і соціального рівня, закінчуючи підвищенням рівня держави в цілому. «Я впевнена, що нас в Європі чекають, – переконує пані Наталя, – але нас чекають насамперед чесними перед самими собою і майбутніми колегами та партнерами. Я вкладаю в поняття «чесність» і відсутність корупції, прозорість формування бюджетів, їх розподіл та використання».

Фото: evroua.com

Напишіть відгук