Закон про люстрацію направили на розгляд Венеціанської комісії

6

Глава Моніторингового комітету ПАРЄ Штефан Шеннах стверджує, що передав у Венеціанську комісію (ВК) три закони, ухвалені 16 вересня, і здивований тим, що українські депутати спростовують цей факт.Про це йдеться в повідомленні “Європейської правди“.

За його словами, у ВК переданий не лише закон “Про очищення влади” (про люстрацію), але також закони “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей” і “Про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей”.

“Я передав звернення у Венеціанську комісію. Йдеться про три закони, які були ухвалені 16 вересня – закони про люстрацію, про “автономію” та про непереслідування”, – заявив Шеннах.

Як повідомлялося раніше, в четвер народні депутати від фракції “Батьківщина” заявили, що закон про люстрацію не був спрямований до ВК. “Виявляється, закон “Про очищення влади” (люстрацію) ніхто у Венеціанську комісію не відправляв. Це був такий інформаційний шантаж”, – заявив у Facebook депутат Леонід Ємець, якого процитувала Українська правда.

Він також навів скріншот смс-повідомлення від депутата Володимира Ар’єва, члена делегації ВР у ПАРЄ. “Моніторинговий комітет нічого в Венеціанську комісію не передавав. Потрібен авторизований переклад (тексту закону) від уряду”, – пояснив Ар’єв.

Шеннах підтвердив, що він не мав офіційного перекладу, але це не є проблемою. “Там був екземпляр українською, а також неофіційний переклад кожного закону, але вони можуть перевірити (коректність трансляцій)”, – пояснив глава Моніторингового комітету ПАРЄ.

Необхідно зазначити, що у попередні роки до ВК вже надходили законопроекти з неофіційним перекладом (в тому числі – спрямовані моніторинговим комітетом ПАРЄ), і жодного разу це не було підставою для відмови ВК у їх розгляді.

Для отримання висновку ВК має пройти тривала процедура – “можливо, три місяці”, зазначив Шеннах. “Після чого вони надішлють коментарі щодо законів мені (як голові моніторингового комітету), а також доповідачам щодо України”.

Процедура аналізу закону буде “точно такою”, як у разі, коли б до ВК звернувся уряд України, додав депутат.

Водночас, зазначимо, що направлення законів на експертизу до ВК жодним чином не заважає президенту Петру Порошенку підписати і ввести в дію ці документи.

Подання законів у ВК ініціювала народний депутат Юлія Льовочкіна, сестра Сергія Льовочкіна, колишнього глави адміністрації Януковича.

Напишіть відгук